Keşfet

Amazon.com.tr'ye Güven Olmaz, Alışveriş Deneyimim.

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
141
1,065
Forumlara, sosyal medyaya bakıldığında Amazon gerçekten de eskisi kadar müşteri memnuniyeti sağlayamıyor ve sürekli karşıma mağdurlar çıkıyor. Bu mağdurlardan biri de benim.
Amazon'dan daha öncesinde çok kez alışveriş yaptım, bu gerek ekran kartı olsun gerekse basit mutfak eşyalarıydı fakat önceden yaptığım hiç bir alışverişte böyle bir problemle karşı karşıya kalmadım.

Tamamen rezillik üstüne rezillik yaşatıyorlar bana, 7 Eylül tarihinde aldığım Samsung Odyssey G65B modelli 2K 27" monitörümü başka bir monitörle karıştırarak bana yanlış bir model gönderimi sağlandı. Doğru ürünün de stoğunu bitirdikleri için bana stokların gelmesini beklememi söylediler ve ben yaklaşık 20 gün boyunca stok bekledim.
Stoğun gelip gelmediğini böyle bir hata yapmalarına rağmen kendileri bile takip etmiyor, ben her gün sayfalarına girip kendileri tekrardan o ürünü satıyor mu diye kontrol etmek zorunda kaldım.
En sonunda ürünün stoğu geldi ve ben ürünü 24 Eylül tarihinde onlara kargoladım ve 25 Eylül tarihinde bana ürünü kargoladıkları MNG Kargo firmasıyla ürün onlara teslim edildi.
1727968273634.png

Yanlış gönderilen ürün de Viewsonic VX3218 PC-MHD modelli 1080p bir monitör. O gelen ürüne de aşağıdaki resimden bakabilirsiniz.
1727968419192.jpeg

Her şey tamam beni 20 güne yakın beklettiniz sorun yok, fakat sürekli olarak benimle yalan yanlış iletişime geçiliyor. Ben her defasında kendileri ile iletişime geçtiğimde işlemleri hızlandıracağız en hızlı bir şekilde ürününüze ulaşacaksınız deniyor fakat hızlanan hiç bir şey yok.
30 Eylül Pazar günü yine iletişime geçtiğimde ürünün en geç Çarşamba günü kargoya verileceğini, verilmeme ihtimalinin olmadığını her türlü elime ulaşacağı iletildi fakat gördüğünüz gibi perşembeye geldik ve hiç bir şekilde kargoya dair bir işlem yapılmıyor.
Bugün tekrardan bir yetkili ile konuştuğumda barkod okuma işleminin dün yapıldığına bir iki gün içerisinde kargoya verileceği belirtildi fakat ben bunun komple yalan olduğunu düşünüyorum.
İnternette Amazon'a dair şikayetler bir bu kadar çoğalmışken ben de sorunumu dile getirmek istedim, umarım daha çok kişiye ulaştırabiliriz bu yazıyı ve onlarda bu durumdan haberdar olabilir. Durum ile güncellemeleri bu yazının altında paylaşmaya çalışacağım, iyi forumlar!

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar