Keşfet

Arabistan'da Oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray Süper Kupa Maçı Iptal Edildi! Son Kararlar, Ne Olacak...

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
110
638
edin-icardi.jpg
Suudi Arabistan'da oynanacak süper kupa maçında Atatürk pankartı, tişörtü veya İstiklal Marşı okunmayacağına dair iddialar başlamıştı. Bu iddialar ne yazık ki bir iddia olarak kalmayıp gerçeklere dönüştü.
Yapılan toplantılar sonrası takımların maça çıkarak süper kupanın gerçekleştirileceği duyuruldu fakat Fenerbahçe ve Galatarasay kaldıkları otelden ayrılmadı ve bazı belirli gelişmeler sonrası oynanacak Süper Kupa finali iptal edildi.

Başkent Riyad'da oynanacak Turkcell Super Kupa maçı öncesi kriz yaşandı ve Suudi yetkililer bazı taleplere olumsuz cevaplar verdi.
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Atatürk pankartı, İstiklal Marşı gibi yasakların kalkması için talepte bulundu ve talepler karşılanmazsa takımlar sahaya çıkmama kararı verdi.

galatasaray-fenerbahce-superkupa-maci.jpeg

TAKIMLAR OTELDEN ÇIKMADI, FİNAL İPTAL EDİLDİ

Atatürk tişörtleriyle ısınmaya çıkmak isteyen Fenerbahçe ve Galatasaray, kamp yaptığı otelden ayrılmadı.

TİŞÖRT VE PANKARTA ONAY ÇIKMADI

Riyad'daki gelişmeler sonrası İstiklal Marşı'nda bir problem olmadığını ancak pankert ve posterlere izin verilmeyeceği belirtildi bunların ardından ise olanlar oldu.

TFF NE DEDİ

TFF'den yapılan açıklamada, "Süper Kupa Maçı Türk Bayrağımız huzurunda, 100. Yıl Kutlama Etkinlikleriyle, Şehitlerimiz için saygı duruşuyla ve sanatçı Norm Ender’in okuyacağı İstiklal Marşımız ile başlayacaktır." denildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ise "İstiklal Marşı ile ilgili taahhütname var. Suudiler bu taahhütnameye uymak zorunda." dedi.
 
Yeni Üye
Kas
12
1
Dün o kadar hazırlık yaptık gittiler iptal ettiler. Hiç konuşmadınız mı Suudi Arabistan yönetimi ile bunları? TFF gerçekten rezalet yönetiliyor en yakın zamanda istifa etmeliler batırdılar bizi
 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst