Keşfet

Game Pass Kullananlara Müjde! Call Of Duty Gamepass'e Gelecek

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
110
525
xbox-gamepass-call-of-duty.png


Xbox Game Pass aboneleri için heyecan verici gelişme sonunda yaşandı. Xbox patronu Phil Spencer yakın zamanda yapmış olduğu bir röportajda Activision Blizzard oyunlarının Xbox Game Pass'e geleceğini duyurmuştu.

Yaptığı röportajda "Amacımız ZeniMax, Activision Blizzard ve Xbox Game Studios oyun portföyünün tamamının ilk günden itibaren Game Pass’te yer alması" şeklinde bir cümle kuran Phil Spencer devasa ve kaliteli bir oyun kütüphanesi olan Xbox'ı günümüzdeki en büyük yayıncıların ilk günden Gamepass kütüphanesine ekleyip üyeler tarafından oynanabileceğini onayladı.

Spencer şuan da bu oyunların Konsol, PC gibi platformlar üzerinde sorun olmadan eş zamanlı bir şekilde çalışması için çabaladıklarını belirtti. Activision Blizzard'ın Gamepass'e eklenmesi hem Xbox için hem de oyuncular için çok büyük bir galibiyet olacağına benziyor. Bu galibiyet sayesinde Call of Duty, World of Warcraft, Diablo ve Overwatch gibi büyük oyun serilerinin Gamepass'in geniş kütüphanesinde ilk günden yer alması tüm oyuncuların cebinde büyük bir tasarrufa sebep olacaktır. Hikayeli oyun oynamayı ve Call of Duty'i oynayanlar bilir ki bu kadar kısa bir hikaye moduna sahip olmasına rağmen yüksek bir fiyat biçilmekte Call of Duty'e bunun sebebi ise bulundurduğu online moddur. Gamepass'e bu oyunların eklenmesi ile beraber sadece hikayesini oynamak isteyen fakat oyunun fiyatından dolayı satın almayan çok büyük bir kitle Gamepass aboneliği almaya başlayacak.

Activision Blizzard'ın Microsoft'a dahil olması sonrası bazı oyuncuların aklında Playstation tarafında artık yeni oyunların gelmeyeceği hakkında düşünceler oluşmaya başlamıştı fakat Microsoft ve Sony'nin yaptığı anlaşmaya göre oyunlar aynı şekilde Sony tarafında da çıkış yapmaya devam edeceği, oyuncuları üzecek herhangi bir davranış yapılmayacağını belirtti.

Diablo IV'ün Gamepass'e geliş tarihi belli olmasından dolayı Spencer "Diablo IV'ün 28 Mart'ta 34 milyon Game Pass abonesinin hem PC hem de Xbox Konsolu üzerinden oynayabileceğini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz" sözlerini kullandı.

Türkiye gibi yeni çıkan oyunların 1500 TL+ gibi bir fiyattan çıkış yaptığı dönemde Game Pass'in cazip fiyatıyla Activision Blizzard gibi kaliteli bir firmanın Call of Duty, Diablo, World of Warcraft ve Overwatch gibi yapımlarını oynayabileceğimiz fikri oldukça güzel bir gelişme.

Siz değerli PCFORUMLARI.COM okurlarının Game Pass tarafında yaşanan bu gelişme hakkındaki görüşleriniz nedir, yapılan bu yenilikten memnun musunuz?
 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst