Keşfet

Havit Gamenote H2016D Alınır Mı? - İnceleme

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
110
532
Trendyol üzerinden 649 TL'ye 8 Kasım 2023 tarihinde satın almış olduğum Havit markalı Gamenote H2016D modelini bu konu üzerinde kısa deneyimimle inceleyeceğim ve bu kulaklığı almak isteyenler için fikir olabileceğini düşünüyorum.
Ben aldığım sırada 649 TL'ye satılan kulaklık şuan da N11 üzerinde 517,75 TL'ye satılıyor. Bu fiyata kesinlikle değeceğini düşünüyorum, aklıma bu fiyat bandında başka bir alternatif gelmemekte.
1700755795507.png
1700755764245.png

Havit Gamenote H2016D İncelemesi:

1) Malzeme kalitesi ve fiziksel özellikler:

Ben malzeme kalitesi olarak ürünü şahsen beğendim. Güzel sert bir plastikten yapılmış anladığım kadarıyla. Kulağı biraz terleten bir yapısı bulunmakta. Ben kulaklığı taktıktan sonra ufakta olsa böyle sanki kulaklarımın boğulduğunu hissediyorum, bu biraz rahatsız edici. Kulak pedleri şuana kadar pek fazla terlettiği durum yaşanmadı, fakat bunu kış değilde yazın sıcağında bilgisayar başında deneyimlemek farklı bir sonucu yol açabilir.
Kulakta duruşu iyi. Mikrofonu istediğin gibi hareket ettirebileceğin kadar esnek ve yumuşak bu sayede kendine göre testler yaparak en iyi sonucu alabilecek şekilde yerini ayarlayabilirsin.
Kablosu bana göre bence biraz kısa kalmış. İstediği ek girişlerden dolayı mecbur olarak kasanın arkasına takıyorum ve kulaklık klavyem ile mousemin ortasından geçmekte. Bu biraz hoş bir durum değil.
Kulaklıktaki aydınlatmayı sevdim fakat kapatılabilir olması daha iyi olabilirdi. Ben en azından kapatmanın bir yolunu bulamadım ve bilgisayarın fişini çekmediğim sürece Windows üzerinden direkt kapat dediğim taktirde bu kulaklığında ışığının yanması devam ediyor.

2) Ses ve mikrofon kalitesi:
Ben şahsen ses seviyesini biraz az buldum. Bu kulaklık ile beraber şuan da karşılaştırabileceğim Havit H630BT, James Donkey 711 ve Gamepower Jin 7.1'e göre ses seviyesi kesinlikle az kalıyor. En azından benim şahsi görüşüm bu şekilde açtığım müzik olsun gerek başka yerlerde sesin daha az geldiği hissiyatına kapıldım.
Mikrofona gelecek olursam, ben çok beğendim. Çok temiz bir şekilde kesinlikle sesi iletiyor. Ben ses efekti kısmından %100 ses düzeyi ve kafama göre 10 veya 20 bass seviyesinde kullanmaktayım. Bass'ı 10 olarak kullanırsanız arkadan en ufak cızırtı veya benzeri bir şey gelmiyor, 20 yapınca ise çok ufakta olsa duyulabilir bir cızırtı var ama duyması güç. Ben 20'de aktif olarak kullanmaktayım, karşıya sesimin daha iyi ilettiğini düşünmekteyim.
Aynı zamanda mikrofonunu karşılaştıracak olursam diğer yukarıdaki belirttiğim kulaklıklara göre kesinlikle mikrofonu Havit H630BT, Gamepower Jin ve James Donkey 711'den daha iyi.

Kulaklığın kargosu geldiğinde ben şehir dışındaydım ve daha deneyimleme sürem 5 güne yeni ulaştı. Bu deneyimlediğim kısa süreye göre benim görüşüm olumlu, fiyatına göre özellikle kesinlikle alınabilir bir kulaklık olduğunu düşünmekteyim.
Ama şunu not düşmem gerekmekte. Ben ürünü ilk aldığımda kulaklığı taktığım gibi sessiz, uçsuz bucaksız bir ortama dalıyor gibi hissediyordum fakat şuan da kullanımımda böyle arkadan tiz ufak bir cızırtı gelmekte, böyle bir şey ilk geldiğinde yoktu fakat şuan kesinlikle hissedilir bir düzeyde var.
Eğer ki ilerleyen dönemlerde artmazsa bu ses seviyesi hâlâ kullanabilir düzeyde, ama arttığı taktirde rahatsız edici bir durum olabilir sizlere göre. Ürünleri deneyebilmeniz açısından Amazon üzerinden almanız ise tavsiyemdir, diğer firmalarda kişisel bir kullanım ürünü olduğundan dolayı genel olarak iadeler kabul olmazken, Amazon bu tarz durumlarda yardımcı olarak iadeyi kabul ediyor diye biliyorum.
Tekrar not düşmek istiyorum, mikrofonunu çok sevdim :) Temiz güzel bir ses iletiyor, yıllardır arkadan gelen cızzz sesinden kurtulabilmek güzel bir duygu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar