Keşfet

Helldivers 2 Yeni Güncelleme Ile Gelişmeye Devam Ediyor!

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
111
818
helldivers-2-yeni-guncelleme.jpg


Palworld gibi oyun dünyasını sarsan bir patlamadan çok kısa süre sonra çıkış yapıp kendini gösterip yine Palworld gibi rekor üstüne rekor kıran Helldivers 2 yeni güncelleme ile daha da ilerlemeye devam ediyor. Oyun yapımcılarının beklemediği kadar büyük bir ilgi ile karşılaşması sonrası oyunun stabile olması hakkında yeterli çalışmayı yapamadıkları biraz göz önüne serilsede bunu düzeltmek için gece gündüz çalışıyor ve güncellemeler ile oyunu daha da kusursuz hale getirmeye devam ediyorlar.

Oyunun beklenenden çok daha fazla anlık oyuncu sayısına ulaşması sonucunda Helldivers 2'nin sunucuları çökmeye ya da insanların oyuna girmek için çok uzun süreler beklemesine sebep olmaya başlamıştı. Bu kadar yoğunluğu kaldıramayan sunucular sonrası sunucu kapasitesini 450 bine çıkartan Helldivers 2 yapımcıları bu sayının da yetersiz kalması durumundan dolayı 700 bine çıkartılmasına karar kıldı, bu güncelleme ile beraber hem sunuculardaki performans sorunu daha az hale getirilecek hem de oyuncuların sunucuya girerken sıralarda kaybettikleri bu uzun zamanı telafi etmeyi umuyorlar.

PC ve Playstation taraflarında çıkış yapan bu oyunun şuan da aktif sorunlarından bazıları yapılan görevlerin sayılmayıp ödülü vermemesi, sunucuya giriş yaptığın gibi sunucudan seni atması ya da kontrolcüler ile beraber düzgün çalışmaması gibi oldukça fazla sorun var. Yeni gelen bu güncelleme ile sunucu kapasitesi ve iyileştirmeleri dışında, oyun içi hataların da düzeltilmesi ve dolayısıyla aktif olarak şuan çok fazla oyuncunun mağdur olduğu bu sorunların çözüleceği büyük bir olasılık.
PC ve Playstation tarafında çok büyük ilgi gören ve Steam'de anlık olarak en çok oynanan oyunlardan biri olan Helldivers 2'nin Xbox konsol üzerinde çıkış yapmaması üzerine Xbox kullanıcıları Helldivers 2 için bir imza kampanyası başlattı. Hedefleri ise bu kampanya ile Helldivers 2'yi de Xbox mağazasına eklemek ve Xbox Series X ve Series S konsolları üzerinde rahatça oynayabilmek. Yapılan bu imza kampanyası sonrasında hâlâ daha sessizliğini koruyan yapımcı firma Arrowhead Game Studios'un ne yapacağı oldukça merak konusu. Bizlerin düşüncesi hem oyuncuların isteğini yerine getirmek hemde oyunun satışlarını arttırmak için Xbox mağazalarına da oyunun ekleneceği yönündedir.
 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst