Keşfet

Tiktok'ta Nasıl Hızlı Takipçi Kasabilirim?

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
110
638
tiktok-nasil-takipci-kasilir.jpg

Her gün binlerce yeni içerik üretilen ve milyonlarca aktif kullanıcısı olan Tiktok platformunda belirli bir kitle elde etmek belki de sizin hayatınızı değiştirebilecek başarılar elde edebilirsiniz. Günümüzde sosyal medyanın bu kadar önemli hale gelmişken Tiktok'ta çokta hızlı fenomen olmanız mümkün.
Sizlere hem kendi deneyimim hem de araştırmalarım doğrultusunda bazı tüyolar vereceğim.

Kullanıcı adını dikkatli seçmek kesinlikle çok önemli. Yapacağınız içerik türüyle bağlantılı ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı seçerseniz takipçilerinizin hem sizi arayarak bulması kolaylaşır hem de potansiyel takipçilerinizin çektiğiniz içeriklere denk gelmesini kolaylaştırır.
Tiktok dışındaki mecralarda da aktif olun bu sayede hem takipçilerinizi başka platformlara yönlendirerek orada da organik trafik çekersiniz hem de sizi biraz daha popüler hale getirmenin ilk adımı. İçeriğinizi sadece bir platforma bağlı değil bir kaç platformlara yayarak fenomen olma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz. Özellikle Twitter ve Instagram platformlarında aktif olmanız sizin yararınıza olacaktır.
Trendleri aktif olarak takip etmek sizlerin hesabınızın çok daha fazla erişim ve tıklanma almasına sebep olmak. Yakın tarihte bildiğiniz üzere dans eden bir kedi trenddi ve bu kediyi kendi içeriği ile iç içe geçirerek çok fazla etkileşim aldı tiktokerlar. Bu tarz güncel trendleri takip etmeye dikkat edin ve trend geçmeden sizde o trende dahil olun. Zamanı geçmiş ve popüler olmayan şeyleri de muhakkak yapmamaya çalışın. Miladi dolmuş bir trend size faydadan çok zarara sebep olabilir.
Planlı olmak gerek Tiktok gerekse Youtube tüm sosyal medya platformlarında çok önemli. Kendinize belirli bir zaman ve video şablonu oluşturun, olası aksiliklere karşı da videolarınızı önceden hazırlayın. Günlük minimum bir maksimum iki video sınırında durmanızı tavsiye ederim. Video attığınız saatlere de dikkat etmelisiniz, Tiktok kullanıcıların aktif olduğu saatlerde ve her zaman içerik attığınız saatten şaşmayın. Günlük olarak iki video atmayı düşünüyorsanız ise 13:00 ve 19:00 saatleri video atmak için güzel bir tercih olabilir.
Videolarda özgün olun kendinize has ve kopya olmayan içerikler çekmeye devam edin. Elbette Trend içerikleri siz de kendi içeriğinizle harmanlayarak paylaşın fakat gördüğünüz videoları olduğu gibi kopyalamayın sakın. Tiktok bunu anlar ve içeriğinizi keşfete çıkarmaz, bunun yanı sıra hesabınıza zarar vererek ilerideki videolardaki veriminiz düşer.
Hashtag kullanımı ve yeni popüler şarkıları kullanmak epey bir önemli. İlk olarak bir dans içeriği paylaşacaksanız #dans ya da #kesfet gibi hashtagleri abartmadan içeriklerinizde kullanmanız sizi daha ön plana çıkarabilir. Video başına mümkünse 1 ya da 2 hashtag kullanımının üstüne çıkmayın, her şeyin fazlası zarardır. Yeni çıkan veya aktif olarak popüler olan şarkılar çok fazla görüntülenme alır, insanlar o şarkılarla çekilmiş videoları incelemeyi sever. Neden sizin videonuzda o fazla görüntülenme alan videolardan olmasın? Güncel şarkı trendini takipte kalmayı unutmayın.

Burada şimdilik Tiktok nasıl hızlı takipçi kazanılır konumuzu bırakalım. Tiktok ile alakalı daha çok içeriğe ulaşmak isterseniz bu yazıya tıklayabilirsiniz.
 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Üst