Keşfet

Twitch Kumardan Dolayı Mı Yasaklandı?

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Eki
111
818
twitch-yasaklandi.png


Kick'in yasaklanması sonrasında piyango şimdi de Twitch'i vurdu! Twitch yasaklandı peki ne zaman bu yasak kalkacak, detayları haberi okuyarak öğrenebilirsin.

Yakın bir tarihte Kick yayın platformunun yasaklanmasının ardından şimdi de piyango Twitch'i vurdu ve o da aynı şekilde yasaklandı. Peki ya bu yasaklar neden yapıldı ya da kalkacak mı?

Yakın bir tarihte popüler bir hale gelen Kick yayıncı platformunun kumar ve benzeri yayınları bünyesinde barındırmasından dolayı erişim engeli getirilmiş ve bu engelden hemen sonra da Twitch kendi sitesinde kumar yayınlarının erişimini Türkiye'de kapatmış ve gözüken sorunları engelleyip önlemini almıştı.
Yaptıkları bu önlem ne yazık ki Twitch için yeterli kalmadı ve piyango onları da sonunda vurdu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) site sorgulama kısmında kontrol edildiğinde twitch.tv 22 Şubat 2024 tarihli 2024/7 sayılı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime kesildiği yer alıyor.
Peki bu Kick'ten hemen sonra Twitch'e gelen yasakla Türkiye'de yayıncılığın biteceği anlamına mı geliyor, bu engeller kalkacak mı?
Elbette ki bir süre sonra Twitch ve Kick'ten gerekli önlemlerin alınması sonrasında yetkililerin başvuruları sonrası erişim engelinin tekrardan açılacağından şüphe duyulmaz.
BTK tarafından verilen erişim engeli ne zaman açılır bu oldukça belirsiz bir durumda, umarız ki en yakın zamanda erişim engelleri kaldırılır çünkü şuan da geçimini orası üzerinden sağlayan bir çok kişinin ekmeği tehlike altında.
Youtube'a erişim engeli getirileceği hakkında bir kesinlik yok fakat bu ardı ardına kapanmalar sonrası Youtube'un da kapatılması mümkün olabilir. Biliyorsunuz eskiden Youtube'a da bu şekilde erişim engeli getirilmişti ve aylarca Türkiye üzerinden erişilemez hale gelmişti, umuyoruz ki bu durumun aynısı Twitch ve Kick'e gelmez ve o kadar uzun süreler kapalı bir halde durmazlar.
 
Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Üst