Keşfet

Windows 11 Wifi Şifresini Öğrenme

Konu Yazar
Yönetici
Yönetici
Mar
142
16
Windows 11'de Wifi şifresini öğrenmenin 5 adımını adım adım öğrenin: Wifi simgesine tıklayın, Ağ bağlantılarına tıklayarak Wifi seçeneğine girin ve daha fazlası.

Windows 11'de Wifi simgesine tıklayın​

Windows 11'de wifi şifresini öğrenmenin birkaç farklı yolu vardır. Birinci yöntemde, ekranın sağ alt köşesinde bulunan wifi simgesine tıklayın. Bu simge genellikle internet bağlantı simgesi olarak görünür. Simgeye tıkladığınızda açılan pencerede mevcut wifi ağınızın ismi ve bağlantı durumu gösterilir.
Wifi şifresini öğrenmek için ise ağ simgesine sağ tıklayarak açılan menüden Ağ ve İnternet Ayarlarına tıklayın. Ağ ve İnternet Ayarları penceresinde Wifi seçeneğine tıklayarak mevcut wifi ağınızı seçin. Bu adımdan sonra ağın özelliklerini görebileceğiniz bir pencere açılacaktır.
Açılan pencerede, Güvenlik sekmesine tıklayarak wifi şifresini görebilirsiniz. Eğer wifi ağınızın şifresi gizlenmişse bu pencerede şifreyi görüntülemek için farklı bir işlem yapmanız gerekebilir.
Bu yöntemle wifi şifresini öğrenmek istemiyorsanız, farklı bir yöntem olan Komut İstemini kullanarak da wifi şifresini öğrenebilirsiniz. Ancak genellikle Ağ ve İnternet Ayarlarından wifi şifresini öğrenmek daha kolay ve hızlı bir yöntem olarak tercih edilir.

Ağ bağlantılarına tıklayarak Wifi seçeneğine girin​

Windows 11 işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız, wifi şifrenizi öğrenmek için ilk adım olarak ağ bağlantılarına tıklamanız gerekmektedir. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan ağ simgesine tıklayarak ağ bağlantılarına ulaşabilirsiniz.
Ağ bağlantılarına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan listeden kablosuz ağınızı bulun ve üzerine tıklayarak wifi seçeneğine giriş yapın.
Wifi seçeneğine girdikten sonra ağ bağlantıları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ağın durumu, hızı ve güvenliğini kontrol edebilirsiniz.
Bu adımları takip ederek Windows 11 işletim sistemi üzerinde wifi şifresine ulaşmak oldukça kolaydır. Güvenlik sekmesine tıklayarak wifi şifresinizi görebilirsiniz. Eğer bu adımlarla şifrenize ulaşamıyorsanız, farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Wifi ağına sağ tıklayarak özellikler sekmesine geçin​

Windows 11 işletim sisteminde wifi ağınıza sağ tıklayarak daha detaylı ayarları görüntüleyebilirsiniz. Bu adımı uygulamak için öncelikle sağ alt köşedeki wifi simgesine tıklamanız gerekmektedir. Ardından wifi ağınıza sağ tıklayarak açılan seçeneklerden Özellikler seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

Wifi ağına sağ tıklayarak özellikler sekmesine geçtikten sonra, karşınıza wifi ağınızın ayrıntılı bilgilerinin bulunduğu bir pencere çıkacaktır. Bu pencerede genel bilgilerin yanı sıra güvenlik ve diğer ayarlar da bulunmaktadır. Wifi ağınızın sinyal gücü, bağlantı durumu ve kullanılan güvenlik protokolleri gibi bilgilere bu sekmeden ulaşabilirsiniz.

Özellikler sekmesinde ayrıca, ağınızın adını, bağlantı tipini, kullanılan ip adresini ve diğer ağ ayarlarını da bulabilirsiniz. Bu sayede wifi ağınızın detaylı bilgilerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Eğer wifi ağınızdaki belirli ayarları değiştirmek istiyorsanız da yine bu sekmeden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Windows 11 işletim sisteminde wifi ağınıza sağ tıklayarak özellikler sekmesine geçmek oldukça kolaydır. Bu sayede ağınızın detaylı bilgilerine ulaşabilir ve istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın internet bağlantısı üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için bu adım oldukça faydalıdır.

Güvenlik sekmesine tıklayarak wifi şifresini görüntüleyin​

Windows 11 işletim sisteminde wifi şifresini öğrenmenin bir yolu da Güvenlik sekmesine tıklayarak wifi şifresini görüntülemektir. İlk olarak, Windows 11'de Wifi simgesine tıklayarak Ağ bağlantılarına tıklayın.
Ardından, listeden bağlı olduğunuz Wifi ağına sağ tıklayarak özellikler sekmesine geçin. Eğer wifi şifresini öğrenmek istiyorsanız, Güvenlik sekmesine tıklayarak wifi şifresini görüntüleyebilirsiniz.
Bu seçenek sayesinde wifi şifresine erişebilir ve gerekli durumlarda kullanabilirsiniz. Wifi ağınıza güvenli bir şekilde bağlanmanın yanı sıra şifresini de kolayca görüntüleyebilirsiniz.
Bu adımları takip ederek, Windows 11 işletim sisteminde wifi şifresini görüntüleyebilirsiniz. Böylece istediğiniz zamanda wifi ağınıza güvenli bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Komut istemini kullanarak wifi şifresini öğrenme​

Windows 11 işletim sistemi kullanıyorsanız ve wifi ağınızın şifresini unuttuysanız endişelenmeyin, çünkü wifi şifresini öğrenmek için komut istemini kullanabilirsiniz.Adım 1: İlk olarak, Windows 11'de Arama kutusunu açın ve Komut İstemi yazarak komut istemi uygulamasını açın.Adım 2: Yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olmak için komut istemi üzerine sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.Adım 3: Açılan komut istemi penceresine netsh wlan show profile name=yourWiFiSSID key=clear yazarak enter tuşuna basın (yourWiFiSSID yazan yere wifi ağınızın adını yazmalısınız).Adım 4: Şimdi karşınıza çıkan bilgiler arasında Key Content başlığı altında wifi şifrenizi görebilirsiniz. Bu şekilde komut istemi kullanarak wifi şifresini öğrenmiş olursunuz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar